EFT

Release technika

Release technika


Sme naučení bojovať s tým, čo sa nám deje v živote. Sme naučení bojovať s tým, kým si myslíme, že sme. Bolí nás "skutočnosť" a to, že ju nevieme zmeniť. Túžime po veciach, ktoré sa javia ako vzdialené a nedosiahnuteľné. Po väčšinu nášho života trpíme.

Čo keby toto všetko išlo zmeniť? Čo keby sme mohli žiť v pokoji a harmónii so sebou samými a s tým všetkým okolo nás?

Váš život už nemusí byť boj! Zažite silu a radosť pokojnej mysle!
Technika uvoľnenia negatívnych emócií
(RT = release technika) Vás naučí ako si aktívne preprogramovať mozog, naučíte sa prijímať samých seba takých ako ste, spracúvať emócie ako hnev, strach, sklamanie, odpor tak, aby ste ich nemuseli potláčať a tak si priťahovať situácie, kde ich budete musieť znovu a znovu prežívať. Pretože pozitívne priťahuje pozitívne a negatívne priťahuje negatívne.

Technika uvoľnenia negatívnych emócií (RT) Vám pomôže zlepšiť problematické vzťahy k druhým ľuďom, ale aj iným veciam v živote (ako je napr. vaše telo). Umožní vám žiť život s oveľa väčšou radosťou a ľahkosťou. Vytvoríte si pozitívny rámec, ktorý nedovolí ani chorobám naďalej pretrvávať vo vašom živote.

RT Vám pomôže krok za krokom utíšiť myseľ a zbaviť sa akejkoľvek negativity. Pomôže Vám získať silné pozitivné nastavenie, ktoré Vám umožní vytvárať si v živote len pozitívne veci. Váš život už nemusí byť boj!

Samotná technika je jednoduchá, výsledky sú však dramatické.

Zažite silu a radosť pokojnej mysle!

 

Všetko, čo sme si mysleli, že sa nám v živote dialo, vlastne po pravde pochádza z nás samých. A práve preto máme v sebe silu zmeniť každý aspekt nášho života. Všetko je možné, pretože už to všetko máme "vo vnútri". "Prečo je to potom takto, keď ja to chcem inak?" Niekedy je to práve o tom chcení ... alebo o pocitoch za ním (bojím sa, že to nepríde, hnevám sa na seba, že mi niečo nevychádza, frustrácia, že som pre to neurobil dosť a možno ani neviem, čo mám spraviť, aby to fungovalo).

Netreba zabúdať, že riešenie je v nás samých. Nepotrebujeme si zaslúžiť to, po čom túžime. Naopak, musíme tomu prestať klásť odpor... Stačí sa vysporiadať s tým, čo v jednotlivých aspektoch života prežívame. Potom dokážeme vytvoriť priestor, aby k nám všetko prišlo ...


Problémy, ktoré zažívame v živote nie sú ani tak situácie samotné, ako skôr naša emocionálna reakcia na ne. Reálnymi problémami sú náš hnev, strach, odpor, túžba niečo mať, či naopak sa niečoho zbaviť. Keď sa naučíme ovplyvniť (uvoľniť) tieto pocity, môžeme dosiahnuť pokoj/spokojnosť a zároveň si tak prestať priťahovať situácie podobného charakteru.

„Naše problémy vyplývajú z dvoch vecí. Prvou je to, že sa naše negatívne pocity snažíme potláčať namiesto, aby sme ich prežili. Tak sa nám uložia do podvedomia a pravidelne sa cez nové situácie pripomínajú. A druhou chybou je, že sa za všetko negatívne, čo sa nám v živote deje, odsudzujeme. Tak vlastne samých seba trestáme a spochybňujeme.“

A s týmto všetkým RT pracuje. Odstraňuje problém zo života a pomáha nastoliť prirodzenú sebalásku. Vždy sa jedná vlastne o to, že prestávam klásť odpor tomu, čo zažívam a tým si to paradoxne prestávam v živote udržiavať. Terapia je vlastne formou dialógu, kde terapeut kladie otázky a klient robí rozhodnutia. Je to však primárne svojpomocná technika.