You are here: Domov
Move to: Psychofonetika EFT (Tapping) Release technika Shamballa 1024 Blog
Common: Môj profil Individuálna terapia Akcie Refrencie Boli sme Kontakt

Search for:

Slabozraké lavé oko

Prípadová štúdia: Slabozraké ľavé oko
Pridané 17.3.2011

Riešený problém: Slabozraké ľavé oko po operácii, avšak sa dioptrie začali znovu zhoršovať (regres), pocit zazrneného oka. Problémy s výbuchmi hnevu. Problém vo vzťahu k otcovi, aj celkovo k mužom. Záznam zo 4. sedenia.

Subjektívne ohodnotenie na začiatku sedenia: na ľavé oko vidím veci menšie a vzdialené, akoby cez malinkatý priezor.

Základné nastavenie na karate bod:

Aj napriek tomu, že sa na ľavé oko vidím veci menšie a vzdialené, aj napriek tomu sa mám rada a odpúšťam si.
Aj napriek tomu, že sa na ľavé oko vidím veci menšie a vzdialené, pretože tak sú pre mňa menej ohrozujúce, aj tak som skvelá žena.
Aj napriek tomu, že sa na ľavé oko vidím veci menšie a vzdialené, akoby cez malinkatý priezor, aj napriek tomu sa mám rada a odpúšťam si.

Technika: Svetluška

Svetluška vletela cez hlavu do mozgu. Tam mala pocit, že treba niečo opraviť. Potrebovala na to francúzsky kľúč. Odšraubovali jednu časť. Keď sa pozreli dnu, bola tam tma. Povedala som jej, nech sa spýta mušky, že čo ďalej. Že muška nevie, že ja viem. Hovorím: „Ja viem. Pozrite sa dnu.“ Musíme ísť dnu. Ale potrebujeme niečo. Buď rebrík alebo lano. Lano.

Zliezli dnu a zoskočili. A muška ide do ľavého oka. Vošli presne do toho priestoru, kde už sme boli predtým. Smejeme sa spolu, že ju muška okabátila. Že ju vzala na to isté miesto, len inou cestou, aby sa nebála.

Sme v tom istom priestore. Vyzerá ako jaskyňa s kvapľami. Zuzka sa nechce pozrieť, či je tam niečo iné. Necháme sa pozrieť mušku. Muška hovorí, že tam je niečo iné. Na mieste, kde predtým ležal Zuzkin otec, je bahno. Zuzka sa pozrie. Bahno je hnedé. V tom bahne niečo je. Pýtam sa, čo s tým bahnom, čo poradí muška. Musia ho kýbľom povynášať. Zostala tam veľká súčiastka. Je to nejaká kľuka. Kľuka na trezor, na nejaké veľké dvere. Niekam musí patriť. Muška vie, kam patrí. Sami ju však neudvihnú, tak použijú vrtuľník. Idú smerom nadol, až do ľavej nohy, potom idú naspäť a prídu k srdcu. Tá kľuka patrí k srdcu. Osadia kľuku a otočia ňou. Zuzka sa bojí otvoriť už odistené dvere. Nakoniec ich otvorí.

Je tam tma, ale je tam zapínanie svetla. Zuzka zasvieti. Za dverami je štvorcová chodba. Zuzka vie, že ju treba vyčistiť. Tak sa do toho pustí. Je vyčistené. Mala by pokračovať v ceste. Hovorí, že muška tam už nie je, že ju nechala samu a letela napred. A že sa jej to zdá nefér (v krátkosti spomenieme, že sa takto cítila, keď ju mama raz nechala v škôlke). Hovorím jej, že muška by ju tam nenechala samu, keby neverila, že to už zvládne aj sama. A že jej môže vynadať, keď ju dobehneme. Zuzka nevie, ktorým smerom sa má vydať a trochu nervóznie. Hovorím jej: „Ukľudni sa. Budeš to vedieť.“ Doľava. Treba ísť doľava a dole schodmi. Do pivnice. Je to pivnica jej dedka. Na sudoch sedia jej otec s dedkom a popíjajú. Otec má vypité a smrdí to tam. A Zuzka má veľký hnev.

Jedno kolo sme len ťukali a dýchali, pretože išlo do plaču.
TH: Hnevám sa.
EB: Hnevám sa na môjho otca.
SE: Intenzita 8
UE: Hnevám sa, že je opitý.
UN: To nie je môj otec.
Ch: Takéhoto otca nechcem.
CB: Hnevám sa
UA: Vytáča ma
W: Potáca sa
KP: Rozpráva nezmysly
TH: Hnevám sa.
EB: Hnevám sa na môjho otca.
SE: Intenzita 6
UE: Hnevám sa tak, že nič naokolo nevidím.
UN: Hnevám sa tak, že nič naokolo nepočujem.
Ch: Ničí celú našu rodinu.
CB: Nikdy mu to neodpustím.
UA: Hnevám sa.
W: Hnevám sa tak, že nič naokolo nepočujem.
KP: Hnevám sa tak, že nič naokolo nevidím.
TH: Hnevám sa.
EB: Hnevám sa na opitého otca.
SE: Intenzita 4
UE: Takéhoto otca nechcem.
UN: To nie je môj otec, ktorý vie byť zábavný.
Ch: Tento mi je odporný.
CB: Hnevám sa. Vytáča ma.
UA: Vždy keď k nám niekto príde, tak sa mama musí hanbiť.
W: Aj ja sa za neho hanbím.
KP: Hnevám sa tak, že nič naokolo nevidím.
TH: Hnevám sa na otca.
EB: Intenzita 2
SE: Môj opitý otec.
UE: Takéhoto otca nechcem.
UN: Chcem dobrého otca.
Ch: Hnevám sa na neho.
CB: Nikdy mu neodpustím... To nie je pravda. Odpustím mu.
Aký je tam teraz pocit hnevu?
Žiadny.

Ideme sa porozprávať s otcom. Dedka necháme nateraz odísť. Ťukáme karate bod.
Z: „ Ublížil si nám. Prečo si pil? Ja som to neznášala. Mamu to trápilo.“
O: „Lebo som bol sám.“
Z: „Veď si mal mamu.“ – tu som Zuzke vysvetlila, že tento problém/pocit si už do manželstva priniesol a vznikol niekde v detstve.
Z: „Tatinko. Prečo si mi nikdy nepovedal, že sa cítiš sám?“ – tu som Zuzke vysvetlila, že väčšinou sa rodičia snažia deti pred všetkým uchrániť a žiadne problémy s deťmi diskutovať nechcú
O: „Som rád, že to už vieš.“
Z: „Vidím, že sa mu skutočne uľavilo, že už to viem. „

Prácu sme uzavreli tým, že Zuzka presvedčila otca, aby s ňou vyšiel hore z pivnice. Museli sme ešte doriešiť dedka, ktorý sa hneval, že sme mu zobrali parťáka z pivnice. Keď sme mu to vysvetlili, bol aj on spokojní a vyšiel hore. Všetci sa stretli v kuchyni, kde bol otec s mamou, mama sa smiala a bola tam citeľná úľava z toho, že už je to vonku.

Go to: Refrencie