EFT

Sila odpustenia

Sila odpustenia

autor: Liečenie duše, 29. júna 2011 o 14:17

Jeden zo spôsobov ako transformovať všetko "zlé" v našom živote vedie cez odpustenie. Sama som to vyskúšala a funguje to naozaj takmer čarovne. Ako však odpustiť to zlé čo sa nám stalo a hlavne tým, čo nám to zlé urobili?

Správne odpúšťanie vyžaduje správne pochopenie.

0) Našou hlavnou úlohou nie je situácie v našich životoch vyriešiť, ale nájsť rovnováhu a všetko "zlé" transformovať. Zlé prestáva byť zlé, ak to nevnímame ako zlé. Čo je pre jedného zlé, pre niekoho iného môže byť dobré. Akonáhle prestaneme so "zlým" v našom živote bojovať, nastane mier a pokoj.

1) Čokoľvek "zlé" sa nám v živote stalo, bolo to súčasťou skúsenosti, ktorú sme si my sami vybrali zažiť v tomto živote. Vyberáme si rodičov, ktorým sa narodíme a urobíme pár dohôd, ako sa k nám ľudia majú správať, aby sme tú lekciu naozaj dostali a mali šancu ju pochopiť. Náš najväčší nepriateľ môže byť duša nám najbližšia, ktorá na naše naliehanie privolila, že nás bude konkrétnym spôsobom trápiť.

2) Život nám nastavuje zrkadlo. Ako sa k nám ľudia správajú a do akých situácií vstupujeme, je odrazom nás samých. Nerešpektujú vás? A rešpektujete vy sami seba? Ako sa k sebe správate? Váš partner žije nezdravo? Kde vy sami napriek vegetariánskej strave ubližujete svojmu telu? Príkladov je veľa. Správne by sme sa mali naučiť ďakovať za to, že nám niekto dáva správu o nás samých a dáva nám tak príležitosť vyrásť. Ak som v nerovnováhe, jednoducho si do života pritiahnem zrkadlo. Prestaňme hľadať príčiny mimo nás.

3) Udržiavaným hnevom a odsudzovaním sa v tejto situácii uzamykám. Nemôžem opustiť niečo, k čomu mám silnú citovú väzbu. Odpustenie túto väzbu ruší.

4) Nemusím vedieť, kde a prečo problém vznikol. Aj na to sú samozrejme techniky, ale odpustenie funguje dobre aj bez toho.

Myslím, že toto je to najdôležitejšie pre to, aby sme boli schopní odpustiť. Ja sama si to opakujem vždy, keď idem niečo odpustiť. Pomáha mi to oprostiť sa od hnevu a prenášania zodpovednosti za moju situáciu a to ako sa cítim na niekoho ďalšieho.

Ako vykonať samotné odpustenie? Vybrala som krátky rituál od Luule Viilma

Ak mi niekto urobil niečo zlé, tak mu odpúšťam to, že to urobil a odpúšťam sebe, že som to zlé do seba prijal.
Ak som ja sám niekomu ublížil, prosím ho o odpustenie a zároveň si sám sebe odpúšťam, že som to spravil.
V oboch prípadoch sme ublížili svojmu telu, ktoré na nerovnováhu reaguje chorobou. Preto ho vždy prosím o odpustenie.
Odpúšťajte vždy úprimne a z celého srdca. Ak by vám to nešlo hneď, vymeňte "Odpúšťam ti" na "Volím si ti odpustiť". Pri správnom použití zistíte zmenu postupne, buď vás ľudia prestanú trápiť, alebo z vášho života sami vymiznú. A kedy odpúšťať? Vždy, keď sa necítite dobre, nájdete niekoho (a často seba) alebo niečo, čomu odpustiť.

Prajem vám úprimné a ľahké odpúšťanie a úžasný zážitok transformácie!

Pre viac info odporúčam: Colin C. Tipping: Radikální odpuštení
Luule Viilma: séria kníh Odpoušťím si