EFT

Odovzdajte to hore

Odovzdajte to fore

Odovzdajte to hore

Skúšaním a skúmaním rôznych techník za účelom zlepšiť si život som prišla na jednu zaujímavú vec. Jediná vec, ktorá nás delí od toho, aby nám bolo naozaj dobre, sme my sami. Presnejšie naša neschopnosť odovzdať sa Vyššej moci.

Čo tým myslím? Keď máme problém a hľadáme najlepšie riešenie, naše možnosti sú príliš obmedzené. Vieme si predstaviť len určité možnosti, ktoré by som nazvala "dosiahnutie niečoho s odretými ušami". Príklad mi poskytol tento víkend účastník jedného môjho kurzu. Učiteľ, ktorý by chcel bývať v rodinnom dome na Záhorí, avšak nevie nájsť žiadny dom za dosť nízku cenu. Tak som sa ho spýtala: "Prečo žiadaš vesmír o dom s nízkou cenou? Prečo nežiadaš o dosť peňazí na dom, aký by si chcel?"

A takto to robíme skoro všetci. Namiesto, aby sme sa zamerali na to, čo naozaj chceme, zameriame sa na to, čo možno horko-ťažko vlastnými silami dosiahneme. A ešte si to kazíme tým, že si predstavujeme, čo všetko sa môže stať, aby nám to nevyšlo. A to väčšinou do najväčších detailov. Využívame našu vizualizáciu úplne opačným smerom.

Riešenie je jednoduché, vyžaduje však tréning.

VERTE, ŽE VESMÍR/BOH CHCE PRE VÁS LEN TO NAJLEPŠIE, A KEĎ MU TO DOVOLÍTE, AJ VÁM TO DÁ

1. Zamerajte sa na to, čo chcete. Nie na jednoizbák, keď v skutočnosti chceme bývať v rodinnom dome. Nerobme si cestu dlhšiu, keď to nie je nutné.

2. Odovzdajte výsledok hore. A nielen výsledok. Ale aj spôsob dosiahnutia. Nelámte si hlavu tým, za čo ten dom kúpite, keď máte tento mesiac sotva na jedlo.

3. Buďte pozitívne nastavení. Ideálne bude, ak každý večer, ako idete spať, venujete chvíľku tešeniu sa na to, čo máte dostať. Len neskĺznite do uvažovania o tom AKO

4. Buďte pripravení jednať. Keď sa odovzdáte do rúk vyššej moci, pošle Vám do života náhody. Nechajte sa nimi viesť, počúvajte svoju intuíciu.

Akonáhle sa snažíme riešiť naše problémy len našimi vlastnými silami, programy, ktoré sme získali v detstve, preberajú riadenie. "Nie som dosť dobrý, aby ma ľudia podporili. Nezaslúžim si ..." Preto neriešte to sami, nechajte to na niekoho, kto je silnejší a vie ešte lepšie než vy sami, čo je pre vás najlepšie.

Prikladám ešte meditáciu od Shakti Gwain, ktorá Vám pomôže osvojiť si túto cestu. Zo svojej skúsenosti musím povedať, že funguje už po prvom raze. A funguje to úplne na všetko, aj na vzťahy. Odporúčam robiť ráno a večer, alebo aspoň 1x.

Meditácia


Pohodlne si ľahni/sadni a zavri oči. Uvoľni sa a dýchaj zhlboka. Pri výdychu nechaj odísť všetko, čo nechceš a nepotrebuješ - frustráciu, únavu, starosti. Predstav si, ako všetky tvoje zvyky a správanie, ktoré ti spôsobovali problémy, a ktorí ti bránili dosiahnuť to, čo chceš, opúšťajú s každým výdychom tvoje telo. Vždy, keď budeš týmto spôsobom vydychovať, zbavíš sa časti týchto starých obmedzení a vytvoríš si tak priestor pre niečo nové.

Po niekoľkých minútach si začni predstavovať, ako s každým nádychom prijímaš životnú energiu. Táto energia obsahuje všetko, čo potrebuješ a po čom túžiš - lásku, zdravie, krásu, silu a hojnosť. Predstav si, ako sa ti otvára život plný možností. Rob, akoby bol tvoj život presne taký, aký by si ho chcel/a mať a teš sa z toho pocitu. Nechaj odísť starý svet a teš sa z toho nového. Uvedom si, že si začal s procesom tvorby svojho nového života.

Nech sa Vám darí, milí moji.