EFT

Dajte si sami co Vám chýba ... Pošlite si darcek

Dajte si sami co Vám chýba ... Pošlite si darcek


autor: Liečenie duše, 14. augusta 2011 o 22:39

Každý sme z času na čas v situácii, keď sa nám niečo nedarí, sme nespokojní, niečo nám chýba. Snažíme sa to zmeniť, alebo v tom dlhodobejšie zostávame. Niekedy žiaľ oboje.

Preto skúste jednoduchú a účinnú techniku o 2 krokoch.

1) Identifikujte svoju potrebu.
2) Pošlite si virtuálny darček, teda to, čo vašu potrebu uspokojí.

Príklad: Zistila som, že začínam priberať na váhe. Keď som sa nad tým zamyslela, uvedomila som si, že jem viac, lebo som nervózna z toho, že si neviem uspať malú. Celú dobu pri tom myslím, čo by som potrebovala či chcela urobiť. Moja potreba? Viac času pre seba (+viac prehodnocovať čo môžem odložiť a čo úplne zrušiť). Tak som si sebe poslala dostatok času v podobe krásnych starodávnych vreckových hodiniek.

Môže to fungovať aj smerom k druhým ľuďom, napr. k takým, ktorí Vám pôsobia nejaké potiaže. Pracujete alebo žijete s niekym, s kým máte určitý konflikt? Skúste sa spýtať sami seba: Čo tento človek odo mňa potrebuje, čo sa odo mňa snaží získať? Chýba mu dostatočné sebavedomie a preto s Vami bojuje o to, kto si presadí svoje? Pošlite mu virtuálny darček - sebavedomie a spokojnosť sám so sebou. Keďže ste v tom konflikte/probléme aj Vy, nezabudnite na seba :)

Podoba darčeka je čisto na Vás. Môže to byť škatuľa s mašľou, kytica kvetov, veľký maco ... len nech je to niečo príjemné.

Spomenula som si na jednoduchý príklad z môjho života. Kedysi som bývala v bytíku na prízemí. Jeden podvečer si pod našim oknom urobila zraz skupina mladých ľudí. Boli dosť hluční, skoro akoby sedeli u nás doma. Tak si hovorím, môžem ich ísť požiadať, aby išli inam. Ale zdalo sa mi to také suchárske. A potom ma napadlo skúsiť túto techniku. Hovorím si, čo asi chcú? Chcú sa zabaviť. Tak som im poslala darček úžasnej zábavy v podobe farebných preliezok (hoci to veku veľmi nezodpovedalo, ale nechcela som ich posielať do krčmy :) Účinkovalo to rýchlejšie, než by som si vedela predstaviť. Do 5 sekúnd sa zdvihli a odišli. Obe strany spokojné.

Relatívne banálny príklad, môžete to však použiť na všetko. Aj keď chcete vyslovene niekomu pomôcť. Posielajte zdravie, posielajte pochopenie súvislostí ... a hlavne posielajte lásku. Tá mení všetko :)