EFT

Cesta bolesti ci radosti

Cesta bolesti ci radosti


autor: Liečenie duše, 14. septembra 2011 o 18:18

Všetci sa v živote snažíme vo všetkom dosiahnuť ten najlepší výsledok. Vynakladáme na to veľa energie a napriek tomu sa nám často "nedarí". Kde robíme chybu? ... Nepočúvame svoju intuíciu.

Cesta bolesti ako prostriedok učenia a vývinu nie je nutná. Napriek tomu väčšina z nás práve ňou kráča. Vybrali sme si ju vedome? Verím, že nie. Ako teda prejsť na ten druhý chodník?

Cesta bolesti zostáva, ak nevieme ísť cestou radosti. Zvolili sme si, čo sa chceme v živote naučiť a naše Vyššie Ja a blízke duše nám pomáhajú učením prejsť. Predstavujem si to, ako keď vás so zaviazanými očami niekto postrkuje a naviguje určitým smerom. Toto si asi ťažko vieme užívať.

Na druhej strane, keď sa naučíme počúvať svoju intuíciu (t.j. vyššie vedenie), vyhneme sa mnohým prekážkam a pöjdeme za svojim cieľom po oveľa rovnejšej a príjemnejšej ceste. Ako sa však naučiť pracovať so svojou intuíciou? Je to ťažké a jednoduché zároveň.

Rozhoduje srdce, nie rozum

Pri rozhodovaní je potrebné eliminovať vplyv rozumu a spoliehať sa na srdce (t.j. pocity). Žiadne argumenty pre a proti. Aj tak nikdy nemáme dostatok informácií. Intuícia funguje, len keď máte dôveru. Dôveru vo vyššie vedenie. Dôveru, že vesmír chce pre vás to najlepšie a je pripravený vám to dať. Dôveru v svoje pocity.

Dôveru v pocity si môžete krásne vypestovať. V prvom rade ich musíte prestať spochybňovať. Je to, čo cítim intuícia? V hlave máme 2 hlasy, strach a intuíciu. A tie môžeme jednoducho rozlíšiť. Položím si otázku: Snažím sa týmto riešením/krokom niečomu vyhnúť? Vtedy je to strach.

Začnite od malých rozhodnutí. Či je to jedlo, čo si objednáte, alebo film, na ktorý pôjdete do kina.

Ja na to, aby som eliminovala rozum, používam vizualizáciu. Nech je to akokoľvek veľké a komplikované rozhodnutie, predstavím si možnosti ako guličky a čakám, ktorá z nich mi vystúpi do popredia. To je tá pravá voľba.

Prijmite strach ako súčasť cesty

Rozhodovanie sa hlavou je o potrebe istoty a hľadaní menšieho zla. Hľadáme takú variantu, ktorá v sebe nesie najnižšie riziko. To je práve dôvod, prečo nenapredujeme. Žijeme život, v ktorom sa snažíme vyhnúť stratám. Väčšina správnych rozhodnutí v sebe nesie veľkú zmenu a teda isté riziko. A sním ide strach. Skúste ho vedome prijať nie ako znamenie, že táto cesta nie je správna, ale ako súčasť vášho veľkého skoku do nového života.

Ak pracujete s vizualizáciou, jednoducho si alternatívy napíšte na lístočky, zvonku ich náhodne označte (napr. A, B, C) a predstavte si, ktorá z týchto možností vám vystúpi do popredia. Takto nedáte všetkým emóciám strachu a pochybností veľkú šancu :)

Je na vás, ktorú cestu si zvolíte. Obe idú k cieľu. Ja však verím, že čoraz viac z nás a čoraz častejšie nájde odvahu kráčať cestou radosti. Držím nám všetkým palce.